Zaloguj

Radość Seniorów

 

Po Mszy świętej niedzielnej 05 sierpnia 2012 roku spotkali się przy 'herbacie' nasi Seniorzy, zasłużeni dla Polskiej Parafii w Mansfield i społeczności tego miasta. Wspominali oni lata swej młodości i wojenną tułaczkę. Dzięki wielkiemu wysiłkowi tych Rodaków, i tych którzy mieli możliwość przyjazdu za czasów reżimu komunistycznego w Polsce, wybudowano Klub Polski i Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Barbary. Od 1978 roku Polacy mogą spotykać się razem, by modlić się w świątyni wybudowanej własnymi rękami.

 

Dzieci Seniorów i młodsze pokolenie wsłuchiwało się w pełne humoru i dowcipu opowiadania. Seniorzy przynieśli na spotkanie pamiątkowe fotografie ze swojej aktywnej działalności w Mansfield. Z dumą wspominano zaangażowanie i zapał wszystkich dla dobra Polskiej Parafii. Rozwijała się wówczas twórczość muzyczna, taneczna, kulinarna, artystyczna, literacka i religijna.

 

Dziś nowo przybyli Polacy mogą wraz ze starszymi spotykać się w kościele, by modlić się w języku ojczystym.

 

Dobremu Bogu dziękujemy za naszych Rodaków-Seniorów, którzy z entuzjazmem i wielkim zapałem, daleko od Ojczystego kraju, budowali małą Ojczyznę na obcej ziemi.

Po obejrzeniu krótkiego filmu z początków budowy Polskiego Klubu zrobiono pamiątkowe zdjęcie uczestników. Wszystkim Seniorom życzymy dobrego zdrowia i długich lat życia.

 

 

SŁOWO BOŻE