Zaloguj

Duchowy Fitness

 

W dniach od 6 do 14 października 2012 młodzi Polacy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej poruszyli naszą Parafię przygotowując nas do głębokiego przeżywania Roku Wiary.

 

Sześcioosobowy Zespół: Magda, Ewelina, Julek, Emilia i Marysia z ks. Rafałem Jarosiewiczem głosili Słowo Boże i dzielili się świadectwem swojego życia, do którego zaprosili Jezusa Chrystusa, jako jedynego Pana i Zbawiciela. Przez 8 dni uwielbialiśmy Syna Bożego, w świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Barbary w Mansfield.

 

 

W sobotę, 6 października Zespół Nowej Ewangelizacji gościł w Polskiej Szkole Sobotniej w Mansfield przy The Brunts School. Żywym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie „Jezus na Urodzinowej imprezie”.

 

Na zaproszenie All Saints’ Catholic School przy Broomhill Lane, w czwartek do południa brali udział w inauguracji Roku Wiary z młodzieżą uczęszczającą do tej angielskiej Szkoły katolickiej. Wieczorem tego dnia w kościele pw. św. Barbary uroczyście rozpoczęto Rok Wiary, który będzie trwał do 24 listopada 2013.

 

Środa i piątek po południu /10 i 12 października/ to dni, kiedy chwała Boża była głoszona na Market Place, niedaleko Old Town Center w Mansfield. Dzięki władzom miasta zespół mógł śpiewać w języku polskim i angielskim chrześcijańskie pieśni. Przebywający na rynku mieszkańcy, osoby sprzedające i kupujące, przechodnie, turyści i młodzież naszego miasta powracająca ze szkoły uczestniczyły także w krótkiej pantomimie ukazującej walkę dobra ze złem w dzisiejszym świecie.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że przedstawienie w otwartej przestrzeni wywołało żywe zainteresowanie mieszkańców. Niektórzy nawet aktywnie włączali się w taniec uwielbienia. Przechodniom rozdawano ‘Paszport do Nieba’ z  Ewangelicznym przesłaniem.

  

W sobotę rano, 13 października dzieci i młodzież oraz nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej w Worksop przy Sir Edmund Hillary Primary School przyjęli naszych Misjonarzy z Koszalina. Wszyscy włączali się w śpiew i uczestniczyli w teatralnym przedstawieniu ukazującym wartość nauki Pana Jezusa w życiu młodego człowieka dzisiaj.

 

Wieczorem tego dnia w kościele w Mansfield, przez ręce ks. Rafała i ks. Kazimierza, zdroje łask rozlewały się na wiernych. Bóg uzdrawiał swoje dzieci podczas modlitwy uwielbienia.

 

Poszczególne dni miały swoją tematykę: Co dzisiaj jest prawdą, a co kłamstwem i skąd o tym wiemy? Czy można usłyszeć Boga i z Nim rozmawiać? Amulety, talizmany, horoskopy - pomagają? Po co mi spowiedź „u księdza”? Czy wiara mi potrzebna, kiedy mam wystarczająco „kasy”? Czy Boga interesuje moja seksualność i finanse? O czym rzadko mówi się w kościele? Czy możliwa jest przemiana mojego życia? Uczestnicy otrzymywali książki i płyty, jako pomoc dla wzrastania w wierze, np. „Krótki przewodnik po modlitwie” lub „Pytania do sumienia”.

 

Niedziela 14 października

była podziękowaniem Bogu i ludziom za Misje

Ewangelizacyjne i wielkie rzeczy, których Bóg dokonał w naszej Parafii przez głoszenie Słowa i świadectwo życia osób należących do Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.   Ks. Rafał w imieniu całego Zespołu podziękował ks. Proboszczowi i Parafianom

za wspólną modlitwę, gościnność i otwarte serca.

 

Więcej zdjęć i filmów można znaleźć w Galerii i na YouTube

 

 

SŁOWO BOŻE