Zaloguj


 

Nasza Pani w Birmingham

 

W dniach 9 i 10 listopada w angielskiej katedrze katolickiej  pod wezwaniem St Chad w Birmingham gościła Czarna Madonna z Częstochowy w kopii Cudownego Obrazu.

 

 

W piątek po południu gromadzili się wierni oddając cześć Pani Jasnogórskiej w języku angielskim, natomiast w sobotę rano katedrę wypełnili Polacy z Środkowej Anglii. Nie brakowało tam przedstawicieli naszej Parafii z Mansfield.

 

Mszy św. w języku polskim przewodniczył ks. Romuald Szczodrowski, vice dziekan z Coventry, ks. Kazimierz z Mansfield głosił Ewangelię, a homilię na temat budowania cywilizacji życia i miłości wygłosił o. Przemysław, paulin z Wolverhampton. W koncelebrze wzięło udział siedmiu kapłanów.

 

Każdy z uczestników mógł osobiście oddać cześć naszej Matce i Królowej. Po Mszy św. pożegnano Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej i procesyjnie przeniesiono do specjalnej kaplicy oczekującej przed Katedrą. Z Birmingham Ikona została przekazana do katolickiej Diecezji Shrewsbury. Matka Boża w kopii Jasnogórskiego Obrazu wędruje poprzez kraje i narody, od Władywostoku do Lourdes. Więcej informacji na stronie:

www.fromoceantoocean.org.uk

 

SŁOWO BOŻE