Zaloguj


 

 DZIECI W ADWENCIE

 

Ponad 200 dzieci i młodzieży z Polskiej Szkoły Sobotniej w Mansfield i Worksop, a także dzieci uczestniczące w Eucharystii w I Niedzielę Adwentu otrzymały od ks. Kazimierza Bidzińskiego, proboszcza Polskiej Parafii, Kalendarz na czas Adwentu i okres Bożego Narodzenia.

 

Katolicki Kościół Angielski od wielu lat przygotowuje taki Kalendarz bogato i kolorowo ilustrowany. Każdego dnia umieszczone jest jakieś małe zadanie do spełnienia.

 

Dla przykładu: Bądź gotów, by dzisiaj bardziej słuchać i nie robić hałasu; wychodząc z domu uczyń znak krzyża; poproś Matkę Bożą , by dobrze przeżył Adwent i odmów Zdrowaś Maryjo...;

 

porozmawiaj dziś o twoim Chrzcie i rodzicach chrzestnych; bądź budowniczym pokoju, a nie sprawiaj kłopotów innym; poproś na modlitwie, by Jezus przyszedł na ziemię ponownie; pomyśl o dobrych rzeczach, które wydarzyły się w tym roku i wiele innych ciekawych zadań. Ten mały dar, jako pomoc w przeżywaniu Roku Wiary, sprawił radość nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również ich rodzicom.

 

SŁOWO BOŻE