Zaloguj



MEDALIKI POŚWIĘCONE

 

W drugą niedzielę Adwentu podczas Mszy świętej ks. Proboszcz poświęcił Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. medaliki. Przed poświęceniem wspomniał, że wyznawcy każdej religii mają swoje symbole i znaki, dzięki którym rozpoznajemy te religie. Na pytanie o znak rozpoznawczy chrześcijan w dzisiejszym świecie, jeden z uczniów odpowiedział: ‘Jest to znak krzyża’. Dorośli i dzieci od Chrztu noszą medalik jako znak przynależności do Chrystusa.

 

 

Dzieci otoczone troską rodziców i przygotowane przez nauczycieli Polskiej Szkoły uczestniczyły aktywnie w Liturgii. Zanosiły prośby do Boga w intencjach Kościoła, świata i naszych zmarłych podczas Modlitwy wiernych.

 

 

 

Śpiewem natomiast ubogacały Liturgię Eucharystyczną podczas przygotowania darów chleba i wina oraz na Dziękczynienie wielbiąc Boga pieśnią: ‘Jesteś Królem’. Po błogosławieństwie dzieci od św. Mikołaja otrzymały coś  słodkiego.

 

SŁOWO BOŻE