Zaloguj

Boże Narodzenie 2012

 

Radosne wyczekiwania na narodziny kogoś wyjątkowego angażują wiele osób i wymagają licznych przygotowań. Dla chrześcijan takim wydarzeniem są przeżywane każdego roku - od ponad dwóch tysięcy lat - nowe Narodziny Syna Bożego w Betlejem, którego Bóg ofiarował światu w ludzkiej postaci dzięki wyjątkowej wybrance, Maryi, Dziewicy z Nazaretu.

 

Rodacy Polskiej Parafii w Mansfield, w Środkowej Anglii, na te nowe Narodziny Syna Bożego przygotowywali się przez czas czterech niedziel Adwentowych. Już w pierwszą niedzielę dzieci i młodzież z Polskich Szkół Sobotnich w Mansfield i Worksop oraz dzieci uczestniczące we Mszy świętej otrzymały od księdza Proboszcza Kazimierza Bidzińskiego Kalendarz Liturgiczny przygotowujący do Narodzin Dzieciątka Bożego. Na adwentowych ścieżkach towarzyszył Parafianom ks. Stanisław Staśko – kapłan Diecezji Tarnowskiej. Poprzez codziennie głoszone homilie i świadectwo wiary przybliżał on wiernych do Tajemnicy Wcielenia. Rozważaniem Słowa Bożego ukazywał wartość życia ludzkiego na każdym jego etapie od chwili poczęcia. Punktem kulminacyjnym adwentowego oczekiwania był czas spowiedzi indywidualnej i przyjęta Komunia święta.

W przygotowania aktywnie włączyła się również działająca od niedawna w Parafii wspólnota modlitewno–formacyjna. 

 

Przed Pasterką jej członkowie poprowadzili czuwanie wypełnione tekstami zaczerpniętymi z kazania św. Bernarda o NMP i pieśniami adwentowymi. Parafianie, jak i przybyli Goście, licznie wzięli udział w odprawionej o północy Pasterce.

Czas świętowania narodzin Jezusa w Roku Wiary przedłużony o Oktawę Bożego Narodzenia ożywiał wiarę i odnawiał miłość osób uczestniczących w Bożych misteriach. Uroczystość Bożej Rodzicielki, Maryi była kolejnym wydarzeniem na drodze do Objawienia Pańskiego, zwanego uroczystością Trzech Króli oraz do święta Chrztu Pańskiego kończącego Liturgiczny czas Bożego Narodzenia.

 

Bóg Ojciec, który z miłości posłał swego ukochanego Syna na ziemię, niech w Nowym Roku Pańskim 2013 dokonuje przemiany serc Rodaków żyjących nie tylko w Mansfield i okolicy.

 

 

Tekst: Bernadetta Osięga i Renata Rusnak

Foto: Adam Lewandowski

 

SŁOWO BOŻE