Zaloguj

 Rekolekcje Wielkopostne 2012


        " Ważne jest w co wierzymy, ale jeszcze ważniejsze komu wierzymy"

                 Benedykt XVI w Polsce, 2006

 

Oto temat Rekolekcji Wielkopostnych, jakie w dniach 22 do 26 marca 2012 przeżywaliśmy w naszej Parafii. Rekolekcje prowadził ks. Zygmunt Niewęgłowski, kapłan Archidiecezji Warszawskiej.

 

"Bardzo dziękuję księdzu Proboszczowi i całej wspólnocie za rodzinną atmosferę Waszej Parafii. Tylko w klimacie współpracy i jedności wiara może być przekazywana następnym pokoleniom. Doświadczenie jakie zabieram z tych Rekolekcji, to wypowiedź jednego chłopca podczas dialogowanego kazania na szkolnej Mszy świętej. Omawaijąc przypowieść o Synu Marnotrawnym na pytanie, a co wy byście, Dzieci,  zrobiły, gdyby Wam wszystkiego zabrakło, jak temu synowi z przypowieści? Pewien chłopiec odpowiedział: 'byśmy stali się normalni'. Normalny to człowiek, który ma Boga za Ojca i Jemu wierzy. Tego mocnego zawierzenia Panu Jezusowi Zmartwychwstałemu i odwagi w wyznawaniu tej Prawdy życzę całej Waszej Parafii"

                                                    ks. Zygmunt Niewęgłowski

  

 

 

Więcej zdjęć w Galerii

 

SŁOWO BOŻE