Zaloguj

Triduum i Wielkanoc 2012

 

Święta Wielkanocne upłynęły w naszej Parafii w atmosferze modlitwy, refleksji i słuchania Słowa Bożego, które tak obficie i z mocą głosił nam ks. Stanisław Staśko, kapłan Diecezji Tarnowskiej, obecnie pomagający przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach.

  

Triduum Paschalne i uroczystość 

Zmartwychwstania Pańskiego 

przeżywaliśmy także z ks. prałatem Januszem Tworkiem, pracującym w Sekretariacie Polskiej Misji Katolickiej w Londynie.

 

 

Ukrzyżowany, który został złożony do grobu, trzeciego dnia Zmartwychwstał. Jego grób jest pusty. Ten grób jest pełen wiary i mocy zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad złem. Świadkowie Zmartwychwstałego z Ewangelii i Dziejów Apostolskich przynaglają, abyśmy i my byli świadkami tych wydarzeń. To nie pusty grób, lecz żywy Chrystus ma realny wpływ na nasze życie i dzieje świata.

 


Wierni naszej Parafii i przybyli Goście licznie uczestniczyli w Liturgii tych najważniejszych dni świata. Te wydarzenia przygotowują nas do przeżywania Roku Wiary zapowiedzianego przez Papieża Benedykta XVI, który rozpocznie się 11 października 2012 roku.  

SŁOWO BOŻE