Zaloguj

Rocznica Komunii

 

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzoną w Anglii i Walii w VII Niedzielę Wielkanocną 20 maja br. w naszej Parafii przeżywaliśmy Rocznicową Komunię świętą. Dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii przyjmując Chrystusa pod postacią chleba, uroczyście odnowiły swoją przyjaźń z Panem Jezusem.

 

Mszy św. przewodniczył ks. Szczepan Bober, pallotyn, posługujący przez 25 lat w naszej Parafii, który w ubiegłym roku Dzieci te przygotowywał do Pierwszej Komunii. W homilii ks. Szczepan wyraził wdzięczność rodzicom za troskę o religijne wychowanie dzieci, czego wyrazem jest ta właśnie uroczystość.

 

W koncelebrze brał także udział obecny ks. proboszcz. W czasie Mszy świętej Dzieci modliły się w różnych intencjach, a przed błogosławieństwem podziękowały kapłanom i rodzicom. Uroczystość zakończyła wspólna pamiątkowa fotografia.

SŁOWO BOŻE