Zaloguj

Niecodzienna wizyta

 

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 27 maja, przybył do naszej Parafii Mr Bill Lewis, Head Teacher of St Philip Neri Catholic Primary School w Mansfield wraz z małżonką Michelle. Na początku Eucharystii po odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego Ks. proboszcz Kazimierz Bidziński serdecznie powitał dyrektora tej Szkoły, do której uczęszcza wiele polskich Dzieci. Podczas Mszy świętej o godzinie 11:15 Mr Lewis odczytał w języku angielskim Pierwsze Czytanie i w pełni uczestniczył w Eucharystii.

 

Obecność Dyrektora Szkoły na  niedzielnej Mszy świętej  to żywe i piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary dla dzieci i rodziców. Rodzina, Szkoła i Kościół to trzy środowiska, którym Pan Bóg powierza młode pokolenie.

Mr Lewis przed błogosławieństwem podziękował wszystkim za możliwość uczestniczenia w Polskim Kościele w Niedzielnej Liturgii i powiedział po polsku: Dziękuję za zaproszenie. Oklaskami wierni odwzajemnili to podziękowanie. Wizyta Mr Lewis w naszym kościele była pierwszą, ale nie ostatnia - jak zapewnił nasz dostojny Gość.

 

Fotografia przedstawiająca Mr Lewis z małżonką w obecności ks. proboszcza upamiętnia tę miłą i niecodzienną wizytę.

 

SŁOWO BOŻE