Zaloguj

Bóg jest pośród nas

 

W niedzielę 10 czerwca zgodnie z Liturgicznym

Kalendarzem Anglii i Walii obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała, czyli Najświętszego Ciał i Krwi Chrystusa. Pierwszym darem, jaki tej niedzieli otrzymaliśmy z ‘Dobroci Nieba’, to piękne Słońce po tygodniowym deszczu. Bogu niech będą dzięki!

 

Wielu Parafian i gości, młodych i starszych, najmłodszych i najstarszych, aktywnie uczestniczyło we Mszy świętej i Procesji Eucharystycznej.

Ksiądz Kazimierz, nasz proboszcz, przewodniczył Eucharystii i w czasie homilii pytał: „Czy to możliwe, żeby Bóg miał Ciało?” Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, przenosimy się do Wieczernika, gdzie Boże Ciało ma swój początek. Pan Jezus przed męką spożywając Paschę ze swymi uczniami wziął chleb mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało Moje”, a unosząc kielich z winem powiedział: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana”.

 

Uroczystość Bożego Ciała, jako osobne święto sięga XIII wieku. Pan Jezus objawiając się świętej Juliannie z Cornillon /Belgia/, w 1245 roku prosił o ustanowienie takiego święta. Za zgodą Biskupa Liege, Roberta, pierwsza Procesja Eucharystyczna odbyła się w 1246 roku. Następnie  Eucharystyczny cud w 1263 w Bolsena, niedaleko Orvieto /Italia/ przyczynił się od rozszerzania się Kultu Bożego Ciała na inne kraje, jak Niemcy, Anglia, Francja, Hiszpania i Polska. Kaznodzieja wspomniał, że Pan Jezus zaznaczył swoją szczególną obecność Eucharystyczną za naszych dni w Sokółce na Podlasiu w Polsce w październiku 2008 roku.

Uwielbiajmy naszym życiem Chrystusa Pana, który w tak prostych znakach chleba i wina pozostał z nami żywy i prawdziwy przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 

 

 

SŁOWO BOŻE