JASEŁKA 2013

Po wielu przygodach związanych z zimową pogodą, a szczególnie padającym śniegiem, w kościele pw. św. Barbary w Mansfield, w niedzielę 27 stycznia Dzieci Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawiły Jasełka. Zaplanowane początkowo na niedzielę 20 stycznia odbyły się tydzień później na Mszy świętej o godz.11:15.

Pod okiem nauczycielki pani Edyty Chimiak Dzieci ukazały wielkie wydarzenie, jakie miało miejsce ponad 2000 lat temu w małym miasteczku Betlejem. W ludzkim ciele, z Maryi Dziewicy pod troskliwą opieką św. Józefa ‘Bóg się rodzi’.

Dzieciątko Jezus przychodzi na ziemię w ludzkim ciele, by zamieszkać wśród nas. Do Syna Bożego przybywają pasterze i Mędrcom z dalekiego Wschodu. Dziś przybywają wszyscy wyznawcy Chrystusa. Kierowani ‘gwiazdą wiary’ i my śpieszymy, by oddać pokłon Nowo Narodzonemu Królowi. Podczas przedstawienia Dzieci śpiewały tradycyjne Polskie Kolędy. Wierni, którzy licznie przybyli na Niedzielna Eucharystię oklaskami wyrazili podziękowanie.

Przed błogosławieństwem ks. Proboszcz podziękował Rodzicom, Pani Edycie i Dzieciom za przygotowanie tegorocznych Jasełek. Po Mszy świętej zrobiono wspólne zdjęcie pamiątkowe.