Zaloguj


 

Rekolekcje Ewangelizacyjne 2014

 

Bóg hojnie rozdaje Swoją Miłość każdemu!

W dniach 16 do 20 marca 2014 roku odbyły się w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje Ewangelizacyjne. Zaproszony ks. Tomasz Pocałujko został skierowany przez Papieża Franciszka do posługi w Kongregacji do Spraw Duchowieństwa w Watykanie, dlatego zastąpił go ks. Paweł Roszyński, który przybył wraz z Jolantą Bajerowską. Duet Ewangelizacyjny pochodzi z Archidiecezji Warmińskiej. Po niedzielnej Eucharystii w poniedziałek, wtorek i środę przeżywaliśmy trzy Katechezy.


Bóg ukazuje swoją miłość człowiekowi od wieków aż po dzień dzisiejszy w różnoraki sposób. Każdy na zakończenie pierwszego dnia otrzymał List od Kochającego Tatusia, Boga, Ojca Wszechmogącego, do przeczytania osobiście wieczorem tego dnia przed pójściem na spanie.

 

 

Mimo niewierności człowieka i przeszkód, jakie człowiek ustawia w relacji z Bogiem, nasz Ojciec nie zniechęca się czekaniem i wielokrotnym przebaczaniem. Miłosierdzie Boże rozlewało się w sercach wiernych poprzez Sakrament Pokuty we wtorkowy wieczór.

W środę po rozeznaniu, że tylko Jezus może nas uzdrowić i przywrócić nam godność Dziecka Bożego, dlatego wielu wyznało i wybrało Jezusa, jako Pana i Zbawiciela! Każdy w tym dniu mógł dotknąć Jezusa osobiście!

 

Czwartek był dniem Eucharystii i Agape, gdzie wierni umacniali swego ducha słuchając Bożego Słowa. Ks. Paweł wyjaśniał, że ‘Bóg to nie perfuma’, dlatego nie trzeba czuć Jego obecności. Potrzebna jest tylko moja żywa wiara! Przyjmując Ciało Pańskie wierni jednoczyli się z Jezusem w sposób najgłębszy. Po Eucharystii Parafianie podziękowali ks. Pawłowi i Joli za przeprowadzone Rekolekcje oraz ks. Proboszczowi za zaproszenie naszych zacnych Gości. 

Na zakończenie odbyło się wspólne Agape przy herbacie i smacznych kanapkach oraz wybornych ciastach. Dziękujemy! Ks. proboszcz składa również podziękowanie paniom, które w tych dniach przygotowały dla Rekolekcjonistów posiłek.

 

Jako mały relaks nasi goście w tym czasie odwiedzili nietypowy kościół w Chesterfield, Zamek Robin Hood’a w Nottingham oraz tereny Sherwood Forest, co było miłym dla nich zaskoczeniem.

 

SŁOWO BOŻE