Zaloguj

Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II w Birmingham

 

W sobotę, 31 maja 2014 roku, w Katolickiej Katedrze pw. św. Chad’a /St Chad’s Cathedral/ w Birmingham, Polacy z regionu Midlands składali Bogu dziękczynienie za kanonizację Ojca świętego Jana Pawła II. W tym dniu w kalendarzu Liturgicznym Kościoła przypadało święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej przewodniczył Bernarda Longley, Arcybiskup Birmingham.


W koncelebrze uczestniczyło kilkunastu polskich kapłanów z ks. Stefanem Wylężkiem, Rektorem PMK i ks. dr Krzysztofem Tyliszczakiem, kanclerzem PMK, na czele.

 

To szczególne wydarzenie zgromadziło wielu wiernych z Polskich Parafii w Środkowej Anglii, pośród których nie zabrakło reprezentacji naszej Parafii w Mansfield. Mszę świętą celebrowano w dwóch językach po polsku i angielsku, co pozwalało lepiej uczestniczyć zgromadzonym także katolikom angielskim. Poruszająca oprawa muzyczna przygotowana została przez chór działający przy Polskiej Parafii w Birmingham, który spośród wielu pieśni wyróżnił ‘Barkę’ intonując ją na zakończenie uroczystości.

 

Ks. Arcybiskup Longley dziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie i uczestnictwo w tej pięknej ceremonii. Przed błogosławieństwem poświęcił duży obraz przedstawiający św. Jana Pawła II, namalowany przez polskiego artystę z Birmingham. Sam zaś został obdarowany przez ks. Rektora mniejszym obrazem z wizerunkiem Jana Pawła II z dnia Kanonizacji.

 

Po uroczystości Arcybiskup Bernard chętnie rozmawiał z przybyłymi pielgrzymami i nie wzbraniał się przed pamiątkowym zdjęciem. Na zdjęciu delegacja z naszej Parafii.

 

SŁOWO BOŻE